• 1.Regulament

1.0 Pentru cei incepatori care nu stiu sa se foloseasca de acest sait intrati [url=]aici[/url]
    In caz ca amindoi jucatori ipi este inchis va folositi de hamachi sau gamerager.Folosirea corecta a hamachiului o gasiti aici
    1.1 Nu este obligatoriu participarea la orice campionat de pe site.
    1.2 Administratia are dreptul de a inchide campionatul in cazul in care organizatorul nu se descurca.
    1.3 Administratia are dreptul sa interzica participarea unei persoane sau a unui grup de persoane in campionate fara motiv.
    1.4 pentru a afla mai mult despre funtii si persoanele care au functii intrati aici

2.Conditiile de participare

2.1 Utilizarea programelor, patch-urilor cu exceptia celor indicate de catre administratie este interzisa.

2.2 Jucam cu acestea optiuni:

2.3 Selectie echipelor se va face conform turneului la care se joaca.

3.Campionate

3.1 Inregistrarea in turnee are loc doar pe perioada anuntata de organizator.
    3.2 Daca din o oarecare cauza jucatorii nu si-au jucat meciurile,organizatorul va pune scorul de 0-0 si totodata, jucatorii vor fi punctati cu 0 pts.
    3.3 Organizatorul este obligat sa faca update la campionat cel putin odata in doua zile.

4.Jucarea meciurilor

4.1 Este interzis a se executa autul direct in careul de 6 m al adversarului.
    4.2 Este interzis a se executa cornerul in careul de 6 m sau la bara adversarului.
    4.3 Este interzisa realizarea cornerului din pas + lobare spre careul mic.
    4.4 Este interzisa tinerea balonului mai mult de 5 minute de joc in scopuri tragerii intentionate din timp. Cu alte cuvinte, posesia mai mult de 65% se va pedepsi.
    4.5 Sunt interzise golurile marcate adversarului din propria jumatate de teren.
    4.6 In caz ca adversarul marcheaza un gol neregulamentar, faceti screen, dar nu iesiti din joaca...continuati iar golul nu va fi validat.
    4.7 Pentru ca AGREGATE-ul sa fie valid si pentru excluderea multor probleme este obligatoriu ca din timp sa se inteleaga pe tema data (care meci si unde se va juca).
    4.8 De cate ori se incepe mingea de la jumate terenului (inceputul unei reprize sau dupa un gol primit) aceasta se face obligatoriu cu o pasa in urma . Inceperea prin sutul direct spre poarta adversa sau miscarea jucatorului direct spe poarta este interzis(a). Daca se inscrie un gol in acest caz, golul este anulat.
    4.9 Este interzisa folosirea oricaror tipuri de Long Ball (Q+W, A,Q+A,D etc.) de pe 1/3 (treimea) ta de teren pe 1/3(treimea) adversarului.In caz ca jucator joaca Long Ball va puteti plinge la acesti jicatori aici

4.12 Pentru a nu intalni dificultati in timpul jocului, meciurile se vor juca 1 - in deplasare, 1 - acasa. Echipamentul de acasa il alege
    HOST-ul, adversarul iti alege echipamentul de oaspete, in anumite cazuri el (adversarul) si-o poate aleje dupa contrast, culoare
    (diferita). In cazul in care un jucator nu poate fi HOST , adversarul este obligat sa faca joaca, dar in acest caz uniforma se va alege de jucatorul CONNECT-at.
    4.10 Meciurile din grupe se joaca pina in minutul '90. Altfel (in play off) meciurile se vor juca in prelungiri si cu penalty daca va fi cazul.Daca in play-ff sunt date dea juca 2 meciuri, iar dupa 2 meciuri scorul adunat este egal se mai joaca un meci pina in prelungiri si cu penalty daca va fi cazul.
    4.11 Ambii jucatori dupa ce au jucat meciurile sunt obligati sa confirme printr-un mesaj, in campionatul la care participa, rezultatele.Daca ajunge la un moment ca meciul jucat este cu scor fals, organizatorul este obligat sa apele la administratie pentru luarea unei decizii.

5.Deconectarile din timpul meciului

5.1 Este interzisa intreruperea* intentionata a meciului.
    5.2 In cazuri exceptionale, intreruperea meciului se va face doar prin MENU.
    5.3 Daca in timpul jocului din (careva motive tehnice) se deconecteaza legatura , jucatorii sunt obligati sa continue jocul (minutele ramase) de la scorul care era pana la deconectare (de dorit preventiv a va intelege pe tema data). Balonul se va da jucatorului in posesi lui de pana la intrerupere. Meciul va continua cu aceleasi echipe
    5.4 Daca meciul se intrerupe intentionat si o careva echipa avea mai putini jucatori, se vor socoti goluri cu un nr egal cu cel de eliminari.
    5.5 Daca meciul se intrerupe* la iesire 1-1, se va socoti gol, dar meciul va continua minutele nescurse.
    5.6 Daca meciul se intrerupe* la o lovitura de penalti data de arbitru, dar nefinalizata, se va socoti gol.
    5.7 Pentru prezentarea rezultatelor false sau invalide se vor scadea 6 pts (sa fim cinstiti in confirmarea rezultatelor).